Od 1 stycznia 2014 roku istotnie zmieniły się przepisy w zakresie świadczenia usług pośrednictwa i zarządzania oraz wymogi dla osób, które mogą wykonywać czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami.

Dotychczasowe wymogi zostały zniesione, co oznacza, że usługi pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami będzie mógł wykonywać każdy. Dlatego szczególnie teraz sprzedając lub kupując mieszkanie, warto skorzystać z pomocy pośrednika, który służąc swoją wiedzą i profesjonalizmem z pewnością ułatwi nam to zadanie.  Niestety na rynku można trafić na nieuczciwe agencje, w których pracują osoby nie posiadające odpowiednich kompetencji. Zanim więc podejmą Państwo decyzję o wyborze odpowiedniego pośrednika, warto sprawdzić czy posiada on licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN.

Jak to sprawdzić ?

Polska Federacja Rynku Nieruchomości wprowadziła system potwierdzania kwalifikacji zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości, w ramach którego uruchamia Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców nieruchomości PFRN.

https://rejestr.pfrn.pl

Licencjonowanie PFRN ma na celu regulacje rynku nieruchomości oraz zapewnienie klientom rzetelnej informacji o świadczących usługi pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami.

W rejestrze znajdziecie Państwo szczegółowe informacje o osobach świadczących usługi pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. Każdy profesjonalista figurujący w rejestrze to osoba, która wykazała się odpowiednim kwalifikacjami, na postawie których otrzymała Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN lub Zarządcy Nieruchomości PFRN.

Sprawdź licencje Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN