Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

zaprasza na szkolenie:

EKSMISJA – czyli jak pozbyć się niechcianego lokatora? Legalnie.

Termin: 27 czerwca 2023 r. (wtorek), godz. 9.00-13.00

Miejsce: siedziba SPPON, ul. Świętojańska 122/9, Gdynia lub on-line

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu możliwych do podjęcia kroków prawnych w sytuacji bezumownego korzystania z cudzej nieruchomości oraz postępowania egzekucyjnego. Uczestnicy zostaną zaznajomieni z całą procedurą opróżniania lokali mieszkalnego i użytkowych oraz postępowaniem egzekucyjnym z nieruchomości.

Program szkolenia przewiduje omówienie najważniejszych prawnych aspektów eksmisyjnych, jak również warsztat analizy konkretnych przypadków i problemów pojawiających się na tle dochodzenia swoich praw przez właścicieli nieruchomości. Jednocześnie, zostaną przedstawione ryzyka i odpowiedzialność właścicieli w przypadku podejmowania samowolnych (niezgodnych z przepisami prawa) czynności w celu opróżnienia lokali stanowiących ich własność.

Program szkolenia:

 1. Podstawy prawne eksmisji: kodeks cywilny, ustawa o ochronie praw lokatorów.
 2. Tryby wypowiedzenia i rozwiązania umów najmu:
  a) rozwiązanie za wypowiedzeniem,
  b) rozwiązanie bez wypowiedzenia.
 3. Ochrona własności a ochrona posiadania:
  a) eksmisje w przypadku ustania stosunków umownych,
  b) eksmisje w przypadku samowolnego zajęcia lokalu.
 4. Rozwiązanie umowy a opróżnienie lokalu – organizacja dobrowolnego opróżnienia lokalu.
 5. Etapy eksmisji:
  a) etap przedsądowy,
  b) etap sądowy,
  c) etap egzekucyjny.
 6. Osoby uprawnione do otrzymania lokalu socjalnego.
 7. Odpowiedzialność gminy za niedostarczenie lokalu socjalnego.
 8. Prawnokarna ochrona najemców:
  a) Zakłócenie miru domowego (art. 193 k.k.).
  b) Utrudnianie korzystania z lokalu mieszkalnego (art. 191 § 1a k.k.).

Szkolenie poprowadzi: adwokat Sylwia Mendak

Adwokat prowadząca butikową kancelarię adwokacką w Gdańsku, świadcząca usługi również w sposób zdalny na rzecz klientów z całej Polski. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności związanych z rynkiem nieruchomości. Świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorstw z branży budowanej, pośredników w obrocie nieruchomościami, osób wynajmujących nieruchomości, deweloperów, jak również inwestorów i flipperów. Doradza w sprawach z zakresu zawierania umów pośrednictwa, wynajmu nieruchomości, windykacji należności, eksmisji najemców oraz rozwiązywania konfliktów z najemcami.

W zakres usług adwokat Sylwii Mendak wchodzi doradztwo prawne, sporządzanie oraz weryfikacja umów, opinii prawnych, bieżące konsultacje, jak również prowadzenie postępowań sądowych. Analizuje stany prawne nieruchomości, doradza inwestorom oraz osobom prywatnym w zakupie oraz bezpiecznym przeprowadzeniu transakcji obrotu nieruchomościami.

Adwokat Sylwia Mendak posiada ponad siedmioletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z rynkiem nieruchomości. Systematycznie poszerza również swoją wiedzę z zakresu inwestowania na rynku nieruchomości oraz praktycznych aspektów działalności swoich klientów oraz problemów prawnych, z którymi się mierzą. Wiedzą z zakresu prawa nieruchomości dzieli się na Instagramie prowadząc profil @adwokat_od_nieruchomosci oraz na blogu o prawie nieruchomości pod adresem: sylwiamendak.pl

Udział w szkoleniu do 25.06.2023:

 • Członkowie SPPON NIEZALEGAJACY ZE SKŁADKAMI (wyłącznie) – wersja stacjonarna i on-line – 100,00 zł brutto,
 • pozostałe osoby – wersja stacjonarna i on-line – 200,00 zł brutto.

Udział w szkoleniu od 26.06.2023 do 27.06.2023:

 • Członkowie SPPON NIEZALEGAJACY ZE SKŁADKAMI (wyłącznie) – wersja stacjonarna i on-line – 150,00 zł brutto,
 • pozostałe osoby – wersja stacjonarna i on-line – 250,00 zł brutto.

ZAPISZ SIĘ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – do pobrania

W przypadku zgłoszenia minimum 3 osób na szkolenie – pod warunkiem wystawienia na wszystkich zgłoszonych uczestników jednej faktury + jeden z uczestników musi być Członkiem SPPON – obowiązują ceny jak za Członków SPPON dla wszystkich uczestników szkolenia.*

* Nie ma możliwości skorzystania z ww. rabatu w przypadku zastąpienia zgłoszonego na szkolenie Członka SPPON inną osobą – nie będącą Członkiem naszego Stowarzyszenia.

W przypadku zgłoszenia minimum 4 osób na szkolenie – pod warunkiem wystawienia na wszystkich zgłoszonych uczestników jednej faktury – dodatkowy rabat w wysokości 10%.

Skontaktuj się z biurem SPPON: sppon@sppon.pl, 501 614 120