Aktualności

 1. 15-01-2018 14:26 DOMY OTWARTE JAKO SKUTECZNE NARZĘDZIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

   Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza na szkolenie:

  Domy Otwarte jako skuteczne narzędzie sprzedaży nieruchomości Termin: 16 lutego 2018r., godz. 9.00-15.00
  Domy Otwarte zwane też Drzwiami Otwartymi i/lub prezentacjami dla pośredników są niezwykle popularnym narzędziem marketingowym wśród agentów nieruchomości na zachodnich rynkach - zarówno w USA, Kanadzie i Australii jak i w bardziej dojrzałych rynkach europejskich - Portugalia, Hiszpania czy we Włoszech. W Krakowie pierwszy dom otwarty nieruchomości na sprzedaż został zorganizowany ponad 5 lat temu przez biuro RE/MAX Prestige i od tamtej pory biuro ma za sobą kilkadziesiąt zorganizowanych Domów Otwartych a co z kolei przełożyło się na wiele zamkniętych transakcji.

 2. 15-01-2018 12:57 Stanowisko Prezydenta PFRN w sprawie podwyżek portali

    W związku z kolejnymi spotkaniami biur nieruchomości, które są następstwem podwyżek jakie zostały wprowadzone przez portal Otodom przedstawiamy Państwu oficjalne stanowisko zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 3. 08-01-2018 15:34 KASY FISKALNE - ZWOLNIENIE

    Rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych
  Rozporządzenie Ministra Finansów z 20.12.2017 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. 
  Zgodnie z par. 2 ust. 1 zwolnione są z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym, nie dłużej niż do 31.12.2018 r., czynności wymienione w załączniku do Rozporządzenia (pozycja nr 27 załącznika).
  Tak więc w dalszym ciągu przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

 4. 15-12-2017 10:54 SZKOLENIE: NAJEM W PRAKTYCE - 23 stycznia 2018 roku

    Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza na szkolenie: Najem w praktyce Termin: 23 stycznia 2018r., godz. 9.00-16.00 Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia, al. Zwycięstwa 96/ 98, Budynek nr II, SALA KORALOWA
  Zapraszamy na szkolenie dotyczące najmu, na którym omówimy następujące tematy:

  1. Usystematyzowanie wiedzy na temat najmu.
  2. Uporządkowanie wiedzy na temat źródeł najmu i nauka swobodnego poruszania się po nich. 
  3. Zapoznanie uczestników z obowiązującym orzecznictwem i poglądami nauki prawa. 
  4. Nauka, jak w praktyczny sposób korzystać z przepisów, jak je czytać i interpretować. 
  5. Rozwianie szeregu mitów dotyczących najmu. 
  6. Omówienie projektowanych zmian w zakresie stosunku najmu.

 5. 12-12-2017 15:03 Prezydent PFRN na lata 2018 - 2020 wybrany!

    Prezydent na lata 2018 - 2020 wybrany! Andrzej Piórecki został wybrany Prezydentem Elektem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Na czele najstarszej, 22-letniej organizacji zawodowej w Polsce, skupiającej pośredników i zarządców nieruchomości ponownie stanie w latach 2018 - 2020.

 6. 30-11-2017 12:01 PORADY I KONSULTACJE - PIK MEETING POINT - POŚREDNICY – POŚREDNIKOM

  PORADY I KONSULTACJE     PIK MEETING POINT
   POŚREDNICY – POŚREDNIKOM 

   Pierwsze spotkanie
  PORADY I KONSULTACJE  - PIK MEETING POINT
  w środę 13 grudnia 2017r. od godziny 15.00. do 17.00

  Raz na miesiąc, w siedzibie SPPON w Gdyni, w godzinach od 15.00 – do 17.00 lub trochę dłużej…, będziemy:

  • dzielić się wiedzą, a przede wszystkim doświadczeniem praktycznym,
  • uprzedzać problemy, a tam gdzie się one pojawią – próbować wspólnie rozwiązywać je w  drodze racjonalnego kompromisu
  • dyskutować, porównywać, wymyślać, szukać rozwiązań, kombinować, polemizować i gadać

 7. 27-11-2017 14:55 SPPON w TVP Gdańsk

   SPPON w TVP Gdańsk w programie Forum Gospodarcze!!!

  Rozmawiamy o inwestowaniu w nieruchomości - czy to dobry pomysł, z własnej kieszeni czy na kredyt, mieszkanie czy grunt, rynek wtórny czy pierwotny, ryzyko inwestowania... itp.    

 8. 22-11-2017 14:30 Kurs ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI - startujemy 16 lutego 2018r.!

   Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę w zakresie zarządzania nieruchomościami, niezbędną do pracy w charakterze zarządcy nieruchomości. Każdy uczestnik naszego kursu otrzyma praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu.

 9. 31-10-2017 14:54 Kurs Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami - START 16 lutego 2018r.

   LISTA ZAMKNIĘTA!!!!  
   Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę w zakresie obrotu nieruchomościami, niezbędną do pracy w charakterze pośrednika w obrocie nieruchomościami. Każdy uczestnik naszego kursu otrzyma praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu. Zajęcia obejmują 60 godzin edukacyjnych i prowadzone są w formie wykładów oraz ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w formie 5 zjazdów w trybie zaocznym w piątkowe popołudnia i soboty.

 10. 30-10-2017 12:33 Szkolenie: UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ A UMOWA OTWARTA, 23 listopada 2017r.

   Masz dość pracy na umowach otwartych, zwłaszcza, gdy pracujesz ciężko, a klient informuje Cię, że właśnie sprzedał sam? Wiesz, że wyłączność to same plusy i zalety dla dwóch stron, ale nie umiesz o niej rozmawiać z klientami? A więc kolejny raz wracasz do biura z umową otwartą! To szkolenie zmieni twój sposób myślenia i nie będziesz ani potrafił, ani nie będziesz chciał nigdy więcej wracać do pracy na umowach otwartych.

 11. 10-10-2017 09:43 Kupię działkę „z zabudowanym sąsiadem”…

  Jeśli nie masz obok sąsiada, który się już pobudował, Ty też nic nie wbudujesz na swojej działce… 

  Projekt Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczący art. 61 nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zakłada, że Decyzje o Warunkach Zabudowy będą wydawane tylko wtedy, jeśli nieruchomość graniczy bezpośrednio z co najmniej jedną działką już zabudowaną.

 12. 30-06-2017 10:23 Projekt badania i analizy systemu MLS

  Wraz ze studentami Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii uczestniczyliśmy w projekcie badania i analizy systemu wymiany ofert MLS.
  W ramach tego projektu studenci przygotowali prezentację na temat systemu MLS oraz stworzyli anonimową ankietę. 
  Ankieta była skierowana do wszystkich Członków naszego Stowarzyszenia.
  W ankiecie znalazły się pytania dotyczące opinii funkcjonalności, skuteczności, przejrzystości systemu, zmian, które chcielibyśmy wprowadzić, itp....
  Studenci po zakończeniu prac nad projektem otrzymali Certyfikaty od Stowarzyszenia.

  Serdecznie dziękujemy studentom: Pani Eryce Kosidowskiej, Panu Łukaszowi Starke i Panu Mateuszowi Jaks za zaangażowanie, profesjonalizm, kreatywność i pozytywną energię, które towarzyszyły nam w trakcie trwania projektu.
  Zapraszamy do dalszej współpracy z naszym Stowarzyszeniem i życzymy dalszych sukcesów :)

 13. 29-06-2017 13:56 Ankieta dotycząca systemu MLS

  W ramach współpracy ze studentami Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii powstaje projekt na temat systemu MLS.  Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej systemu MLS.

  Ankieta dostępna pod linkiem: https://goo.gl/forms/VL6lho7gSJUhXG2K2
  Z góry dziekujemy za wypełnienie ankiety :)  

 14. 19-06-2017 14:21 Pierwsze czytanie projektu nowelizacji UoGN w podkomisji sejmowej...

  W dniu 20 czerwca w Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji, na którym omawiano nowelizację Ustawy o gospodarce nieruchomościami.
   
  Uwagi zgłoszone przez organizacje zawodowe do zapisu:

  51) po art. 198a dodaje się art. 198b - 198e w brzmieniu: „Art. 198b. 1. Kto: 1) wykonuje czynności, o których mowa w art. 174 ust. 3 i 3a, bez spełnienia warunku, o którym mowa w art. 174 ust. 7,” (…)„ - podlega karze grzywny w wysokości do 50 000 zł.”
  zostały przyjęte przez ministerstwo i przepis ten zostanie poprawiony.

  W zgłoszonej poprawce ma on brzmieć w ten sposób, że w art. 198.1 pkt 1) zamiast zapisu „o których mowa w art. 174 ust 3 i 3a” ma być zapis „określania wartości nieruchomości”.

  Do zapisu art. 181, pkt 3b dodano słowo "pisemnym" tj.:

   „Jeżeli pośrednik w obrocie nieruchomościami nie dopełnił obowiązków, o których mowa w ust. 3a, strona umowy pośrednictwa, po uprzednim pisemnym wezwaniu pośrednika w obrocie nieruchomościami do przedłożenia kopii dokumentu ubezpieczenia w ciągu 7 dni od daty wezwania, ma prawo wypowiedzieć umowę pośrednictwa ze skutkiem natychmiastowym".

  Analogiczną poprawkę przyjęto w art. 186 dotyczącym zarządców. 

 15. 15-03-2017 10:02 11 kwietnia - Krzysztof Rzepkowski - Negocjacje bez przeciągania liny

  Senior Manager & Property Sales Trainer
  Menedżer, trener i szkoleniowiec z piętnastoletnim stażem jako wykładowca akademicki i kilkuletnim doświadczeniem w przedaży. Autor bloga na Facebooku „Buty Klienta”. Codzienną porcję energii czerpie z rozwoju i sukcesów ludzi, z którymi współpracuje, dlatego sala szkoleniowa to miejsce, w którym spełnia się bez reszty. Wierząc w nieograniczony potencjał każdego, jest niestrudzonym łowcą wymówek i tropicielem fałszywych przekonań, które podcinają skrzydła w drodze do gwiazd. Od 6 lat związany z Lloyd Properties jako szkoleniowiec, doradca ds. nieruchomości, menedżer i trener sprzedaży.

 16. 07-03-2017 11:46 Zarząd SPPON zwołuje na dzień 22.03.2017 r., na godz. 12:30 Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPPON.

  Na podstawie §24 pkt 3 oraz §27 pkt 1 Statutu SPPON, Zarząd SPPON zwołuje na dzień 22.03.2017 r., na godz. 12:30 Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPPON. Obrady odbędą się w Sali Konferencyjnej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, Aleja Zwycięstwa 96/98.   
   


 17. 28-02-2017 11:13 Zaproszenie na spotkanie/szkolenie - liczba miejsc ograniczona.

   Zapraszamy na spotkanie poświęcone nieruchomościom komercyjnym. W formie otwartej dyskusji z elementami szkolenia będziemy rozmawiać o sprzedaży nieruchomości Orange. Obecnie portfel liczy ponad 800 ofert.  
  Zapraszamy pośredników, agentów, zarządców nieruchomości, deweloperów oraz wszystkie osoby zainteresowane tym obszarem rynku. Podczas spotkania zapisać będzie się można do newslettera, wylosować zestaw upominków firmowych, a także podpisać umowę pośrednictwa.

 18. 10-02-2017 09:46 27 lutego - Odbyło się spotkanie z Izą Miks-Kożuchowską w Gdyni!

   Prowadząca Iza Miks Kożuchowska praktyk wyłączności (12 lat wyłącznie na wyłącznościach). Szkoleniowiec z sukcesami. Wykładowca na takich wydarzeniach jak Warszawska konferencja uczestników rynku nieruchomości, szkoliła w Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu, Warszawie w sumie ponad 800 agentów.
  Z wykształcenia ekonomista - ukończyła SGH - finanse i bankowość - pracowała ponad 10 lat jako Financial Manager w spółce giełdowej sektor IT z WIG20. Od 2008 roku w branży nieruchomości. 

 19. 01-12-2016 11:09 KONFERENCJA NAR W ORLANDO

  Orlando,  w Stanie Floryda (USA), kojarzy się głównie z Disney Worldem, parkami wodnymi czy delfinarium.  Z racji letniego klimatu i rozbudowanego zaplecza konferencyjno - hotelowego,  wybierane jest również jako miejsce organizacji dużych konferencji i targów. W tym roku, od 4 do 7 listopada, Orlando było miejscem corocznej konferencji NAR (NATIONAL ASSOCIATION of REALTORS®), największej i najstarszej organizacji pośredników i zarządców nie tylko w USA, ale również na świecie. Około 1,2  mln członków i ponad stuletnia historia , przekładają się na prawdziwie słyszalny głos profesjonalistów na rynku nieruchomości.    

 20. 10-10-2016 12:19 SPPON na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku, 22 i 23 października

  SPPON po raz kolejny na Targach Mieszkań NOWY DOM NOWE MIESZKANIE Murator Expo w Gdańsku! Zapraszamy w dniach 22 i 23 października do Centrum Rynku Wtórnego, w którym SPPON wystawi szeroką ofertę mieszkań...
   

Facebook